Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: PiS podąża tym samym kursem co europejska lewica

Konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła w czerwcu 2015 rządząca wtedy Platforma Obywatelska, która z Trybunału Konstytucyjnego chciała uczynić instrument polityczny. Pogorszenie relacji z Unią Europejską czy Niemcami nie było zamierzeniem PiS, poza tym relacje te nie są tak złe jak przedstawiane są w mediach.
 
Intencją rządu Prawa i Sprawiedliwości jest uczynienie z Polski kraju nowoczesnego, socjalnego i świadomego własnej wartości – przekonuje w rozmowie z “Berliner Zeitung” profesor Zdzisław Krasnodębski, który od 1995 roku jest wykładowcą na uniwersytecie w Bremie.
 
Na pytanie o ideowe podstawy polityki PiS polski polityk odpowiedział, że większość zwolenników tej partii łączy pozytywne nastawienie do polskiej przeszłości. “Zarówno partie lewicowe jaki partie narodowo-konserwatywne na prawo od PiS interpretują te tradycje negatywnie.
 
Dlatego w tym sensie niesłusznie mówi się, że PiS jest partią narodowo-konserwatywną. PiS jest partią społeczno-republikańską – stwierdził eurodeputowany. Stwierdził przy tym, że w “swojej polityce społecznej PiS podąża tym samym kursem co europejska lewica”.
 
Cały artykuł pod adresem: http://www.dw.com/pl/prof-krasnod%C4%99bski-pis-pod%C4%85%C5%BCa-tym-samym-kursem-co-europejska-lewica/a-19563528?maca=pol-twitter_de_start-8669-xml-mrss&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia