Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: obecność lub nieobecność Donalda Tuska nie zaważy na przyszłości Europy

Jak przypomina gość PR24, o stanowisku Donalda Tuska zdecydują państwa Unii Europejskiej, a wybrany zostanie kwalifikowaną większością głosów.
 
– Ale podobno zawarto dżentelmeńskie porozumienie, że nigdy już nie będzie tak, że będzie wybierało się na wysokie stanowiska bez zgody wszystkich. To kwestia konsensu – tłumaczył. Jego zdaniem, po wyborze Antonio Tajaniego, ze stanowiska będzie musiał ustąpić Donald Tusk lub Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej.
 
– Trudno sobie wyobrazić, żeby tylko chadecy zajmowali trzy najważniejsze stanowiska – ocenił. Jego zdaniem były polski premier nie jest silną postacią polityczną, a taka będzie potrzebna w najbliższym roku, gdy będzie kształtować się nowa wizja Unii Europejskiej.
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski odniósł się również do zainteresowania niemieckich mediów sytuacją w Polsce. Zaznaczył, że „niemieccy dziennikarze mają dziwną skłonność i sądzą, że niemieckich czytelników interesują negatywne sprawy, dotyczącej konserwatywnej Polski”. Dodał, że relacje w mediach trzeba jednak odróżnić od poziomu politycznego.
 
– W stosunkach polsko-niemieckich nic dramatycznego się nie działo, są dobre, poprawne. Od stycznia zeszłego roku, wszyscy politycy niemieccy, także na poziomie europejskim, wstrzymują się w jakichkolwiek komentarzach o sytuacji w Polsce – podsumował.
 
Źródło: http://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1716971,Prof-Krasnodebski-obecnosc-lub-nieobecnosc-Donalda-Tuska-nie-zawazy-na-przyszlosci-Europy

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia