Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski o wyborze na stanowisko wiceszefa PE

– Chciałbym kontynuować dobrą pracę mojego poprzednika, Ryszarda Czarneckiego, odwołanego w nieszczęsnej procedurze, która w ogóle nie powinna była mieć miejsca – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka prof. Zdzisław Krasnodębski, nowy wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
 
W Polskim Radiu 24 prof. Krasnodębski mówił m.in. o tym, jakie są jego cele jako wiceprzewodniczącego europarlamentu. – (…) chciałbym wykorzystać to stanowisko do tego, by poprawić komunikację, nasz przekaz do mediów zagranicznych. Po to, żeby przedstawiać naszą wizję, nasze rozumienie przyszłości Europy, to, jak widzimy miejsce Polski w świecie, jak widzimy przyszłość Unii Europejskiej – wskazywał gość Polskiego Radia 24, podkreślając przy tym, że pozycja Polski we wspólnocie jest silna.
 
– Polska jest na ustach wszystkich, jest krajem, który artykułuje inną wizję Europy i polityki europejskiej niż elity niektórych państw członkowskich (…). Wszyscy wiedzą, że Polska jest liderem Europy Środkowo-Wschodniej (…). Fakt, że traktuje się nas tak, jak się traktuje, wynika ze znaczenia Warszawy. Wszyscy zdają sobie z tego sprawę – powiedział w PR24 prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/2046727,Prof-Krasnodebski-o-wyborze-na-stanowisko-wiceszefa-PE

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia