Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski o debacie w PE nt. praw kobiet: „To przejaw walki politycznej o stan społeczeństw europejskich”

Nie mamy tutaj do czynienia tylko z kwestią praw kobiet, ale także kwestią prawa do życia, więc niewątpliwie nie jest to kwestia, którą będą rozstrzygać lewacy w Parlamencie Europejskim.
 
—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
wPolityce.pl: W Parlamencie Europejskim odbędzie się kolejna debata dotycząca Polski. Socjaliści, lewacy i zieloni wnoszą o zbadanie czy w naszym kraju nie są łamane prawa kobiet w związku z propozycją zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.
 
Zdzisław Krasnodębski: Jak zgłasza to lewica i socjaliści, to dziwić się nie można. Będą szukać każdego pretekstu, żeby nas zaatakować, dopóki Polska nie będzie liberalna, jak chociażby Belgia. Gdy tak rozumiane przez nich prawa kobiet zostaną wcielone w Polsce, zapewne pojawi się wtedy również prawo do eutanazji i różne inne rzeczy. Myślę, że taka debata jest przejawem walki politycznej o stan społeczeństw europejskich. Na szczęście w Europie są też siły konserwatywne, które osłabiają te radykalne postulaty lewicy. W naszym przypadku to nie działa, bo posłowie z ramienia PO i PSL nominalnie należą do frakcji konserwatywnej. Przyłączają się oni często do postulatów lewicy i jest ta większość.
 
Minister Waszczykowski powiedział wprost, że przenoszenie takiej debaty na zewnątrz jest ingerowaniem w nasze wewnętrzne sprawy.
 
To prawda, bo te sprawy nie leżą w kompetencjach instytucji unijnych. Prawa kobiet reguluje w swoim zakresie każde państwo, zgodnie ze własnymi decyzjami. Nie mamy tutaj do czynienia tylko z kwestią praw kobiet, ale także kwestią prawa do życia, więc niewątpliwie nie jest to kwestia, którą będą rozstrzygać lewacy w Parlamencie Europejskim. Myślę, że powoli nasza cierpliwość może zacząć się wyczerpywać. Musimy zastanowić się nad jakąś bardziej zasadniczą odpowiedzią na tego rodzaju agresję. Zresztą tu nie tylko chodzi o Polskę, bo będzie to miało również konsekwencje dla wszystkich innych krajów.
 
Cała rozmowa pod adresem: http://wpolityce.pl/polityka/310163-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-o-debacie-w-pe-nt-praw-kobiet-to-przejaw-walki-politycznej-o-stan-spoleczenstw-europejskich

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia