Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Niemiecka opinia publiczna nie ma świadomości i wiedzy ws. 10/04. „Silne interesy, by sprawa nie stała się głośna”

Dlaczego film „Smoleńsk”, który miał być pokazany w kinie Delphi w Berlinie został odwołany?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski, politolog, europoseł PiS: Nie mam pełnej wiedzy, mogę się jedynie domyślać, jaki mechanizm mógł zadziałać.
 
Jaki to mógł być mechanizm?
 
Na pewno nie należy wierzyć temu, że dyrektor kina podjął sam decyzję o odwołaniu pokazu, skoro już były rozesłane zaproszenia przez polską ambasadę. Taka decyzja przekraczała jego możliwości dyrektora kina, mimo że on ją formalnie podjął.
 
Co zdecydowało? Naciski politycznie?
 
Nie wiem do końca, czy to były naciski z kręgów politycznych, czy raczej naciski płynące ze sfery mediów, które też są polityczne. Wiadomo było, że sprawa stanie się publiczna, więc wydaje mi się, że to była decyzja polityczna, która zapadła na dość wysokim szczeblu. Pretekstem stało się bezpieczeństwo uczestników pokazu.
 
Cała rozmowa pod adresem: http://wpolityce.pl/swiat/313844-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-niemiecka-opinia-publiczna-nie-ma-swiadomosci-i-wiedzy-ws-1004-silne-interesy-by-sprawa-nie-stala-sie-glosna

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia