Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Fala ataków na Polskę mija

Jutro w Strasburgu ma się odbyć debata poświęcona sytuacji w Polsce. Ma ona potrwać 90 min. Głos zabierze wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, premier polskiego rządu Beata Szydło oraz po trzech reprezentantów z każdej frakcji politycznej.
 
– Debata w Parlamencie Europejskim będzie okazją do lepszego poinformowania europosłów o tym, co się naprawdę dzieje w naszym kraju. Wymowna była dla mnie reakcja niemieckiego europosła z partii socjaldemokratycznej SPD, gdy zapytałem go, czy przygotowany jest na tę debatę. On powiedział: „lepiej rozmawiać, niż wytykać palcami”. Była w tym ukryta krytyka zachowań przewodniczącego Schulza i innych, którzy do tej pory wypowiadali się w zbyt ostrych słowach o Polsce. Wielu europosłów odczuwa potrzebę dowiedzenia się, co naprawdę dzieje się dziś w Polsce – mówi Zdzisław Krasnodębski.
 
Europoseł PiS dodaje, że „fala krytycyzmu i ataków słownych, jaka miała miejsce po przejęciu władzy przez PiS teraz mija”.
– Nadeszło pewne otrzeźwienie. Będzie wystąpienie na forum europarlamentu pani premier Beaty Szydło. Zostaną przedstawione stanowiska wszystkich grup politycznych, zgodnie z ich ogólną orientacją ideową, jednak myślę, że wielu posłów zostanie dzięki temu lepiej poinformowanych o tym, co się dzieje w Polsce. Przyjazd prezydenta Andrzeja Dudy również ma to na celu. Ukazał się jego bardzo dobry wywiad w gazecie niemieckiej, dziś jest też bardzo dobry tekst prezydenta w „Financial Times”, gdzie mówi o pewnych elementarnych faktach. Przecież w innych krajach europejskich nie wiedziano, jak naprawdę wyglądało ostatnie 8 lat w Polsce – że tłumiono protesty społeczne, wyrzucano dziennikarzy z pracy, że ich podsłuchiwano, że były wielkie demonstracje, liczne afery, w których brali udział członkowie rządu. Te fakty nie były znane europejskiej opinii publicznej
– mówi.
 
Cała rozmowa dostępna jest na portalu niezalezna.pl: http://niezalezna.pl/75133-prof-krasnodebski-dla-niezaleznapl-fala-atakow-na-polske-mija

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia