Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Debata o Polsce w PE jest skoordynowana z akcjami protestacyjnymi w Polsce

wPolityce.pl: Czy pana zdaniem fakt, że kolejną debatę o praworządności w Polsce w Parlamencie Europejskim zaplanowano pierwotnie na 13 grudnia to zbieg okoliczności czy planowe działanie?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS: Myślę, że to jest skoordynowane z akcjami protestacyjnymi w Polsce. Co prawda pan Petru stwierdził, że to nie on był inspiratorem ponownej debaty ale wniosek zgłosiła grupa ALDE, liberałowie, do której to międzynarodówki Nowoczesna się zapisała. Europosłowie tej grupy kibicują Nowoczesnej jako partii liberalnej. I postanowili wspomóc kolegów w Polsce, oczekując, że może jeszcze 10-go będą jakieś wydarzenia, które dodadzą trochę emocji do tej dyskusji. To oczywiście nie jest przypadkowe. I zbiega się z nasileniem ataków prasowych.
 
Zawsze jest ten sam rytm. Najpierw jest podgrzewanie atmosfery, wezwanie do demonstracji, to powoduje, że pojawiają się jakieś enuncjacje prasowe. Np. teraz odnotowano tę demonstrację Obywateli RP z 10 grudnia, pisząc, że tam przyszło „parę tuzinów” protestujących przeciw ekshumacjom. Oczywiście już nie dodano, że ekshumacje udowodniły, że zostały zamienione ciała. Wszystkie fakty niewygodne się pomija.
 
Poza tym każda zmiana personalna , która wywołuje straszliwy krzyk na całą tej osoby, która odchodzi ze stanowiska, jakoby działa się jakaś rzecz straszna. I to także motywuje europosłów…
 
Ma pan na myśli zmianę w Instytucie Polskim w Niemczech?
 
Mówię o Instytucie Polskim, o Towarzystwie Polsko-Niemieckim, o Instytucie Mickiewicza i wielu innych instytucja. Każda taka zmiana powoduje, że rozlega się wielki krzyk rzekomej ofiary, potem są komentarze w mediach, a potem są tego echa na całym świecie… A przecież to są normalne działania, że się zmienia osoby realizują polityką rządu po zmianie rządu, mające realizować nową strategię.
 
Cała rozmowa pod adresem: http://wpolityce.pl/polityka/319145-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-debata-o-polsce-w-pe-jest-skoordynowana-z-akcjami-protestacyjnymi-w-polsce

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia