Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Priorytety polskiej dyplomacji

Działania dotyczące zwiększenia obecności sił Stanów Zjednoczonych w Polsce, strategiczna współpraca z Wielką Brytanią, USA i Niemcami, a także naprawa Unii Europejskiej i obrona dobrego imienia naszego kraju na arenie międzynarodowej. To główne cele polskiej dyplomacji na 2017 rok, które podczas sejmowego wystąpienia przedstawił Witold Waszczykowski.
 
W Podsumowaniu Dnia słowa ministra spraw zagranicznych komentował prof. Zdzisław Krasnodębski, politolog i socjolog, a także europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
 
Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że Witold Waszczykowski nieprzypadkowo poświęcił wiele miejsca w swoim wystąpieniu sprawom bezpieczeństwa. – Zwiększyło się zagrożenie, ale jednocześnie wzrasta gotowość do współpracy.
 
W Europie dochodzi do zmiany mentalności, państwa Starego Kontynentu chętniej wydają pieniądze na zbrojenia – podkreślał prof. Zdzisław Krasnodębski. – Nie mamy już problemu, by z Niemcami czy innymi krajami europejskimi rozmawiać o zagrożeniu rosyjskim – dodawał ekspert.
 
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził również, że w kontekście bezpieczeństwa naszego regionu „obecność Amerykanów w Polsce jest kluczowa”.
 
Cała rozmowa dostępna pod adresem: http://www.polskieradio.pl/130/5786/Artykul/1725994,Podsumowanie-Dnia-Priorytety-polskiej-dyplomacji

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia