Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Polacy przegapili nauczanie Jana Pawła II?

Trwa VIII Tydzień Społeczny. Ta edycja koncentruje się wokół nauczania św. Jana Pawła II.
W poniedziałek, podczas spotkania ze słuchaczami, prof. Zdzisław Krasnodębski, filozof i deputowany do Parlamentu Europejskiego mówił o filozofii politycznej wg. Jana Pawła II. Podkreślił, że „był politykiem wielkiego formatu”. – Jan Paweł II to polityk światowego formatu, ale też jako człowiek idei politycznej jest także ojcem naszej demokracji, choć ułomnej – wskazał filozof.
 
W swoim wykładzie, prof. Krasnodębski sporo miejsca poświęcił przemianom politycznym i społecznym, jakie dokonywały w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Mówił o prawie pracy, którego założeniem powinna być troska o człowieka a nie o pieniądz i zysk. – Zysk nie może być podstawą życia społecznego. Działalność gospodarcza nie może przebiegać w próżni instytucjonalnej, prawnej i politycznej. Celem przedsiębiorstwa nie jest tylko wytwarzanie zysku ale istnienie zbiorowości ludzkiej – mówił za św. Janem Pawłem II, prof. Krasnodębski. Jak przypomniał gość Tygodnia Społecznego, jednym z elementów, który przyczynił się do upadku komunizmu była „pustka duchowa, która w młodych sercach była niezmiernie przeraźliwa”.
 
Pełna relacja dostępna jest na stronie: http://radioplus.com.pl/diecezja/11550-polacy-przegapili-nauczanie-jana-pawla-ii
 

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia