Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: W Niemczech codziennie dochodzi do ataków na ośrodki imigrantów

- Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której możliwe są w Polsce samosądy i takie zachowania. Na szczęście policja zadziałała właściwie, zatrzymano 28 osób. Nie przywiązywałbym jednak zbytniej wagi do tego wydarzenia – to jest incydent lokalny, w Niemczech takie wydarzenia mają miejsce bardzo często – nie są jednak nagłaśniane. Trzeba byłoby zbadać, czy w małej lokalnej społeczności napięcia nie istniały wcześniej – powiedział Krasnodębski w rozmowie z TV Republika.
 
– To jest jednorazowe wystąpienie. W Polsce mieszka wielu muzułmanów i jak dotąd nie dochodziło do takich incydentów. Nie przywiązywałbym zbyt wielkiej wagi do tego zdarzenia. W Niemczech niemal codziennie dochodzi do ataków na domy i ośrodki imigrantów, a z drugiej strony – są ataki terrorystyczne – stwierdził europoseł.
 
– Niektórzy powiązali wydarzenia z Ełku z ogólnonarodową ksenofobią, przyrównali to do czasów przedwojennych, w lewackim radiu padło porównanie do kryształowej nocy. Wydarzenie miało charakter jednostkowy, mówimy o nim, bo zamieszani byli w to cudzoziemcy. Nie wiązałbym tego z kwestią imigracyjną. To pierwsze takie wydarzenie, dlatego tak nas ono porusza. Polskie społeczeństwo jest łagodne i tolerancyjne i w gruncie rzeczy otwarte dla obcych – powiedział rozmówca TV Republika.
 
Źródło: http://m.telewizjarepublika.pl/krasnodebski-w-niemczech-codziennie-dochodzi-do-atakow-na-osrodki-imigrantow,42798.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia