Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: W Unii nie lubią prawicy i katolicyzmu

Obecny podczas wtorkowej debaty Krasnodębski wyznał, że w jego odczuciu dyskusja nie przebiegała tak, jak powinna: – Tak naprawdę żadnej debaty nie było, bo przewodniczący postanowili, że wypowiedzą się przedstawiciele grup politycznych. Nie różnili się oni w swojej ocenie w sprawie Polski – powiedział i dodał: – Właściwie zamiast wysłuchania ich moglibyśmy o tym potem poczytać w Gazecie Wyborczej.
 
Europoseł nie spodziewa się, by w sprawie naszego kraju podjęto poważniejsze działania. – W pewnym momencie Komisja Europejska mogłaby zgłosić się z rekomendacją do Rady Europejskiej o wszczęcie postępowania w sprawie Polski na podstawie przesłanek o łamaniu przez nas wartości europejskich – stwierdził – Jednomyślności w Radzie jak na razie jednak nie ma.
 
Zdaniem prof. Krasnodębskiego środowiska nieprzychylnie wypowiadające się o sytuacji w Polsce nie bardzo zdają sobie sprawę z faktycznego stanu rzeczy. – Większość europosłów nie bardzo rozumie, o co chodzi w tym całym sporze. Oni po prostu nie lubią polskiej prawicy i katolicyzmu, mają wobec nas uprzedzenia – powiedział – To są raczej odruchy emocjonalne pobudzane głównie przez lewą stronę w Unii Europejskiej. Schulz, Timmermans i wszyscy ci, którzy nakręcają tą nagonkę, nie chcą nam pomóc w dojściu do porozumienia, nie są zainteresowani rzeczową dyskusją – podsumował.
 
Cały artykuł pod adresem: http://www.radiownet.pl/publikacje/krasnodebski-w-unii-nie-lubia-prawicy-i-katolicyzmu–2

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia