Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: Merkel ma poczucie odpowiedzialności za jedność UE

Zdaniem europosła PiS prof. Zdzisława Krasnodębskiego zdziwienie Niemców poparciem Kaczyńskiego dla Merkel wynika z tego, że w kraju tym „uwierzono własnej propagandzie i w związku z tym myśli się, że Jarosław Kaczyński jest jakimś skrajnym eurosceptykiem albo że relacje polsko-niemieckie są niedobre”.
 
– Ten wywiad jest mocnym poparciem Angeli Merkel, jest też parę niepochlebnych zdań na temat Martina Schulza – dodał. Zdzisław Krasnodębski zwrócił jednak uwagę, że Schulz opowiada się, wbrew wielu socjaldemokratom, za utrzymaniem sankcji wobec Rosji.
 
Europoseł PiS podkreślił, że „Angela Merkel ma poczucie odpowiedzialności za jedność UE” i że istnieje obawa, że Brexit spowoduje jej rozpad.
 
– Idea oddania części kompetencji z powrotem państwom narodowym w UE jeszcze nigdy nie była tak silna – podkreślił Zdzisław Krasnodębski.
 
Około 14.00 Angela Merkel przyjedzie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tam odbędzie się ceremonia powitania kanclerz przez premier Beatę Szydło. Następnie przewidziano spotkanie szefowych rządów. Na 15.00 zaplanowano wspólną konferencję prasową. O 15.45 kanclerz spotka się z polskim prezydentem. Angela Merkel będzie też rozmawiać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz szefami PO i PSL – Grzegorzem Schetyną i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, a także z niemiecką mniejszością.
 
Źródło: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1724748,Krasnodebski-Merkel-ma-poczucie-odpowiedzialnosci-za-jednosc-UE

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia