Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Debata „Polska między Niemcami a Rosją”

W debacie „Polska pomiędzy Niemcami i Rosją”, która odbyła się w klubie Ronina uczestniczyli: prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog i europoseł, prof. Waldemar Paruch, politolog oraz red. Krzysztof Rak – publicysta, ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych.
 
Według prof. Krasnodębskiego, „Rosja jest dlatego tak silna, że Europa jest coraz bardziej słaba. (…) Europa dziś trzeszczy w szwach. (..) Od północy do południa jest kryzys, jest walka interesów. coraz więcej jest wątpliwości co do polityki gospodarczej, przywództwa. (..) Formuje się nowy podział sił politycznych w Europie. To podział między tymi, którzy są „in”, establishmentem, który chce, żeby wszystko trwało tak, jak do tej pory, i tymi, którzy są „out”, którzy ten system europejski chcą zmienić. My, jako eurorealiści jesteśmy pośrodku.” – dodał europoseł. Przypomniał także, że rosną rozbieżności między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską, w kwestii tego m.in., jak zachować się wobec Ukrainy. Nadal jest podtrzymywana doktryna oparta na tym, że konflikt na Ukrainie można rozwiązać jedynie z Rosją, poprzez negocjacje.
 
Brak jedności służy Putinowi”. – mówił prof. Krasnodębski. – „Okazało się, że projekt europejski zawodzi – to co nazywano „european dream”. Żyjemy w zupełnie innej sytuacji geopolitycznej. Skutkiem będzie to, że albo niemieckie przywództwo zostanie ograniczone, albo polityka niemiecka trochę się przeorientuje, Niemcy przestaną być krajem, który stawia tylko na negocjacje, lecz zaczną się zbroić, oczywiście w ramach europejskich”.
 
Cały artykuł dostępny jest na stronie: http://wpolityce.pl/historia/234175-debata-polska-miedzy-niemcami-a-rosja-prof-zdzislaw-krasnodebski-prof-waldemar-paruch-i-red-krzysztof-rak

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia