Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski wśród dziesięciu najbardziej wpływowych europosłów ds. energetyki w UE

W raporcie międzynarodowej organizacji VoteWatch Europe wskazano deputowanych do PE, którzy wywierają największy wpływ na kwestie związane z energetyką i odegrają kluczową rolę w kształtowaniu istotnych inicjatyw europejskich w tym zakresie.

 

Prof. Krasnodębski zajął w klasyfikacji 8. miejsce. Jest członkiem Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE); sprawozdawcą w sprawie ustanowienia mechanizmu wymiany informacji w odniesieniu do umów międzyrządowych i instrumentów niewiążących w dziedzinie energii między państwami członkowskimi a państwami trzecimi.

 

Jak zauważają autorzy raportu, reprezentanci z Europy Środkowej i państw Europy Północnej w PE „mają znacznie większy wpływ na kształtowanie unijnej polityki energetycznej, niż europarlamentarzyści z południa i zachodu Europy”. Według autorów w tym kontekście jednym z najważniejszych zagadnień jest to, że postrzegają oni Rosję jako zagrożenie jedności energetycznej UE.

 

Raport przygotowano w oparciu o „inicjatywy podjęte przez poszczególnych europarlamentarzystów oraz wyniki ich głosowań” w sprawie kluczowych regulacji. Wzięto w nim pod uwagę opinie ponad 200 ekspertów ds. UE, którzy mają dostęp do dokumentów Parlamentu Europejskiego i współpracują z europarlamentarzystami.

 

Pierwsze miejsce zajął Jerzy Buzek, przewodniczący Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

 

15304110_1321779837894897_3324702861006353272_o

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia