Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Zdzisław Krasnodębski inicjatorem konkursu „Odkryj tajemnice Warszawy”

Dziś został zainaugurowany konkurs fotograficzny „Odkryj tajemnice Warszawy”. Inicjatorem konkursu i fundatorem nagród (5 dwuosobowych wyjazdów do Brukseli) jest prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
Warszawa jest miastem wspaniałym, miastem, które powinno być znacznie szerzej znane niż jest znane w Europie, bo jeżeli ktoś chce poznać historię Europy, to może ją poznać poprzez historię Warszawy. To jest jedna z istotnych części mojej działalności. Chciałbym, żeby Warszawa miała taką rangę w Europie, w świadomości Europejczyków, jak największe, najważniejsze metropolie i żeby historia tego miasta była znana. Ten konkurs jest częścią działalności, którą dopiero rozpoczynam. Bo też jest tak, że my, mieszkańcy tego miasta, też nie zawsze widzimy jego ukryte strony. Dlatego też ten konkurs nosi nazwę „Odkryj tajemnice Warszawy”. To konkurs fotograficzny, na fotografie które będą pokazywały jakieś zaskakujące fragmenty miasta, jego nieznane zakątki. Być może uda się te fotografie pokazać w Parlamencie Europejskim – powiedział prof. Krasnodębski podczas inaugurującego konkurs briefingu w Ogrodzie Saskim. 
 
Przewodniczącym jury konkursu jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta m.st. Warszawy Jacek Sasin, który podkreślił, że „w Warszawie jest bardzo wiele miejsc bardzo atrakcyjnych, również pod względem kulturalnym, architektonicznym, wartości sztuki, które pozostają całkowicie zapomniane. To są chociażby detale architektoniczne, np. wspaniałe bramy zachowanych warszawskich kamienic, takie miejsca do których bardzo rzadko się zagląda, a które mogą być wizytówką stolicy Polski. […] Warszawa potrzebuje lepszej promocji niż ta, którą dzisiaj robi Urząd Miasta.”
 
Pozostałymi członkami jury są: Adam Kwiatkowski, poseł z Warszawy, szczególnie aktywny w propagowaniu Warszawy i Polski za oceanem wśród Polonii. Tadeusz Deszkiewicz były dyrektor Biura Promocji Miasta za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, Józef Orzeł, były poseł I kadencji, publicysta, szef Klubu Ronina, Joanna Bojarska była dyr. Muzeum historii Warszawy.
 
Prace można nadsyłać do 11 listopada.14 listopada zostaną ogłoszone wyniki.
 
Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: http://www.facebook.com/odkryjtajemnicewarszawy.

 

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia