Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

1. Festiwal Kultury Rzeczpospolitej w Przemyślu

W dniach 10 i 11 października w Przemyślu odbył się 1. Festiwal Kultury Rzeczpospolitej. W programie projekcja filmów dokumentalnych oraz dyskusja z udziałem m.in.:  prof. Ryszarda Legutki, europosła, red. Bronisława Wildsteina i prof. Zdzisława Krasnodębskiego.

Festiwal współorganizowany jest przez Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej, którego Prezesem jest prof. Zdzisław Krasnodębski.

 

W ramach Festiwalu, w piątek 10 października odbyła się projekcja filmów dokumentalnych. Pokazane zostaną : „Świat Józefa” reż. Rafał Wieczyński, „Defilada zwycięzców” reż. Grzegorz Braun, „Betar” reż. Robert Kaczmarek. Po projekcjach odbyła się dyskusja z twórcami filmów.

Podczas drugiego dnia Festiwalu, odbyła się projekcja filmów „Co mogą martwi jeńcy” reż. Anna Ferenc, „Było sobie miasteczko” reż. Tadeusz Arciuch i Maciej Wojciechowski.  Ostatnim punktem programu była dyskusja pt.: ” I i II wojna światowa w polskiej i w obecnie dominującej Europie perspektywie”, w której udział wzięli: prof. Ryszard Legutko, red. Bronisław Wildstein i prof. Zdzisław Krasnodębski.

 

Podstawowym założeniem programu założonego w 2011 roku Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczpospolitej jest wspieranie twórczości artystycznej, literackiej, naukowej i publicystycznej, która autentycznie wyrasta ze źródeł historii i tożsamości narodu, oraz zmaga się ze złożoną problematyką współczesności – w imię prawdy. Członkom Stowarzyszenia zależy na prawdziwej wolności tworzenia, wobec rosnącego uzależnienia form twórczych od mediów i innych silnych ośrodków bezpośredniego nacisku, sprowadzających wolność twórców do roli doraźno-usługowej.

 

Patronat nad 1. Festiwalem Kultury Rzeczpospolitej objął Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent Przemyśla Robert Choma.

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia